Dofinansowania na usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osób niepełnosprawnych
O dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnościami, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
Do wniosku należy dołączyć:
Wysokość dofinansowania usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika nie może być wyższa niż 2% przeciętnego wynagrodzenia za godzinę jej świadczenia.
Usługi tłumacza języka migowego finansowane ze środków PFRON może wykonywać osoba, która jest tłumaczem wpisanym w rejestrze Wojewody.
Dofinansowanie ze środków Funduszu nie przysługuje, jeżeli wnioskodawca ubiegający się o dofinansowanie ma zaległości wobec Funduszu lub podmiot ten był, w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku, stroną umowy zawartej z Funduszem i rozwiązanej z przyczyn leżących po stronie tego podmiotu.
Dofinansowanie nie może obejmować kosztów realizacji zadania poniesionych przed przyznaniem środków finansowych i zawarciem umowy o dofinansowanie.
Miejsce składania wniosków:
Dodatkowe informacje na temat dofinansowania do zaopatrzenia osób niepełnosprawnych w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce, poziom 0, pokój nr 38 i 39 lub pod numerem tel.: 41 200 17 02 lub 41 200 17 04.
Wsparcie organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych
Przykłady zadań, jakie mogą być dofinansowywane:
Wymagane dokumenty:
Wysokość dofinansowania:
Wysokość dofinansowania wynosi do 60% kosztów całkowitych planowanego przedsięwzięcia.
Stowarzyszenie musi posiadać środki własne uzupełniające przyznane dofinansowanie min. 40%.
Środki te mogą pochodzić ze składek członkowskich i innych źródeł poza PFRON.
Termin składania wniosków:
Stowarzyszenia mogą składać wnioski przez SOW w terminie do 31 listopada w roku poprzedzającym ubieganie się o dofinansowanie.
Miejsce składania wniosków:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach ul. Wrzosowa 44, I piętro, pokój 122, telefon: 41 200 17 05 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.