Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Programy PFRON

Programy PFRON

Menu dla: Programy PFRON

Zachęcamy do zapoznania się z Programami realizowanymi przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Powiat Kielecki zaprasza wszystkie uprawnione podmioty do udziału w programie „Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III 2023 rok”, obszar – „A, B, C, D, E, F”.

Artykuły

 • Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Dostępne mieszkanie

   

  Dopłata do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku. Ograniczają cię bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jesteś w stanie samodzielne wyjście na zewnątrz, na poziom zero?

  Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (w przypadku dziecka do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności) z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka?

  Jeśli tak, poniżej dowiesz się, w jaki sposób PFRON może Ci pomóc w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Dostępne mieszkanie – dofinansowanie na zmianę miejsca zamieszkania na wolne od barier architektonicznych.

  Czytaj Więcej o: Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Dostępne mieszkanie
 • Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta

  Dofinansowanie do wynajmu mieszkania lub domu przez okres 60 miesięcyChcesz rozpocząć samodzielne i niezależne życie po zakończeniu edukacji, ale nie masz własnego mieszkania? Jesteś pełnoletnim absolwentem, który w ciągu ostatnich 3 lat ukończył naukę? Nie jesteś absolwentem ale opuściłeś rodzinę zastępczą, rodzinny dom dziecka lub placówkę opiekuńczo-wychowawczą?

  Rozpocząłeś już pracę lub aktualnie jej poszukujesz, w miejscu swojego zamieszkania a nawet poza miejscem swojego zamieszkania? Posiadasz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności?

  Jeśli tak, poniżej dowiesz się, w jaki sposób PFRON może Ci pomóc w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta - dofinansowanie do wynajmu mieszkania na okres poszukiwania pracy i rozpoczęcia zatrudnienia.

  Czytaj Więcej o: Program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Mieszkanie dla Absolwenta