Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Propagowali rodzicielstwo zastępcze

Promocja rodzicielstwa zastępczego na targach w Chmielniku

Propagowali rodzicielstwo zastępcze

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach uczestniczyli w Powiatowych Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się 14 marca w Chmielniku zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach. Propagowali tam ideę rodzicielstwa zastępczego.

Rodzicielstwo zastępcze polega na tym, że dziecko przebywa i rozwija się w rodzinie zastępczej, która zapewnia mu wsparcie, opiekę i miłość. Promocja tego modelu opieki ma na celu zapewnienie dzieciom warunków do zdrowego rozwoju, bezpieczeństwa i stabilności emocjonalnej. Jest to ważna forma wsparcia dla dzieci, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych.

Podczas wydarzenia osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogły zapoznać się z ofertą ponad 30 wystawców. Pracodawcy zgłosili łącznie około 40 ofert pracy na 105 stanowisk pracy, w różnych zawodach. Urzędy Pracy i OHP ogółem zaprezentowały ponad 360 ofert pracy na ponad 500 stanowisk. W trakcie targów Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach przedstawił prawie 190 ofert pracy EURES, na prawie 1400 miejsc.