Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Spotkanie świąteczno- noworoczne z rodzinami zastępczymi

Spotkanie świąteczno- noworoczne z rodzinami zastępczymi

Spotkanie świąteczno- noworoczne z rodzinami zastępczymi

Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd i paczek od Świętego Mikołaja. Na wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, w Centrum Geoedukacji, gościło ponad 150 dzieci i blisko 100 rodzin zastępczych z powiatu kieleckiego.

 

Wspaniała atmosfera integracji i życzliwości towarzyszyła świąteczno- noworocznemu spotkaniu dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej i ich opiekunów. Wszystkich serdecznie powitał członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk wraz z dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, Anną Florczyk - Bielną.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań wszystkim rodzinom zastępczym z powiatu kieleckiego, które wkładają całe serce w wychowanie powierzonych im w pieczę zastępczą dzieci.
- Dziękuję wam za to, że jesteście, dziękuję za każdy dzień wypełniony miłością do dzieci, która jest bezcenna - mówił Stefan Bąk zwracając się do rodzin zastępczych. Nie zabrakło również ciepłych, serdecznych życzeń z okazji nadchodzącego Nowego Roku. - Życzę Wam dużo zdrowia, radości, szczęścia, pokoju w sercu i błogosławieństwa Bożego. Niech wdzięczność i uśmiech na twarzach dzieci, którym dajecie szczęście każdego dni będzie dla Was również podziękowaniem za to, co robicie - mówił członek Zarządu.

Na uczestników tego wyjątkowego spotkania czekało wiele atrakcji. Dzieci miały okazję, by przygotować świąteczny upominek podczas zorganizowanych warsztatów kreatywnych. Natomiast prowadząca spotkanie pedagog i psychoterapeuta Edyta Domagała z PCPR zapraszała dzieci do udziału w świątecznych konkursach z nagrodami.

Podczas świąteczno- noworocznego spotkania nie mogło zabraknąć także wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Ogromną radość wśród dzieci wywołała wizyta Świętego Mikołaja. Obdarowane świątecznymi paczkami dzieciaki wspaniale bawiły się w otoczeniu swoich opiekunów.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zwiedzaniem obiektu Geonatury Kielce-Centrum Geoedukacji, które jest przykładem promocji i wykorzystania dziedzictwa naturalnego Kielc.

Za wsparcie w organizacji wydarzenia dziękujemy Regionalnemu Centrum Wolontariatu w Kielcach.